Uncategorized

Zapraszamy na wycieczkę do Żelazowej Woli i do Warszawy!

UWAGA!!! WYCIECZKA!!!!!

Zapraszamy uczniów PSM z klas od IV-VI/6 oraz I-IV/4,  a także uczniów SOM od 12 r. życia
na
WYCIECZKĘ DO ŻELAZOWEJ WOLI I DO WARSZAWY!!

20 marca 2019 r. – środa
cena: 120 zł dla uczniów, których rodzice opłacają Radę Rodziców,
140 zł  dla uczniów, których rodzice nie opłacają Rady Rodziców
oraz dla uczniów SOM

PLAN WYCIECZKI:

godz. 6.00 – zbiórka pod budynkiem szkoły, wyjazd

godz. 10.30 – 12.00 – udział w lekcji pokazowej w Dworku Chopina w Żelazowej Woli
Każda odsłona cyklu poświęcona jest innemu gatunkowi muzycznemu, o który pytają w formie wywiadu prowadzącego warsztaty dr Mariusza Gradowskiego, muzykologa i dziennikarza radiowej Dwójki, uczeń i uczennica szkoły muzycznej I stopnia. Spotkaniom towarzyszą: muzyka na żywo w wykonaniu pianistki Weroniki Chodakowskiej, warsztaty śpiewu i tańca oraz goście instrumentaliści.
Młodzieńcze kompozycje Chopina tworzone w Warszawie pod czujnym okiem profesora kompozycji Szkoły Głównej Muzyki Józefa Elsnera oraz w pierwszych latach paryskich nawiązują do klasycznej formy i mistrzów artysty takich jak Mozart czy Beethoven. Stanowią ciekawe świadectwo drogi twórczej Fryderyka. W wybranych rondach artysty spotykamy się z wirtuozowską pianistyką i kompozytorskimi inspiracjami. Rondo c-moll op. 1, którego pierwodruk możemy zobaczyć na ekspozycji stałej Domu Urodzenia Chopina, to prosty, typowo szkolny utwór. Rondo a la krakowiak op. 14 cechuje rozmach i brawura, a świadectwem recepcji utworu pozostają słowa samego Chopina: Moim Rondo ująłem sobie wszystkich z profesji muzyków. Zacząwszy od kapellmeistra Lachnera aż do stroiciela fortepianów dziwią się piękności tej kompozycji. Przekonamy się, jak fortepian dialoguje z orkiestrą, a słuchanie utworu poprzedzi warsztat podstawowych figur krakowiaka. Już po zakończeniu studiów przez Chopina powstaje Rondo Es-dur op. 16 cechujące się rozwiniętą techniką wariacyjną, wzbogacone modulacjami, w którym wybrzmi także echo krakowiaka.

godz. 12.10-13.15 – przejazd do Warszawy

godz. 13.30 – 15.00 – zwiedzanie budynku TVP
Program zwiedzania obejmuje wizytę w studiach telewizyjnych, pomieszczeniach reżyserskich, magazynach rekwizytów i kostiumów oraz muzeum. Telewizja zastrzega sobie, że w przypadku realizacji audycji lub wystąpienia innych zdarzeń losowych w trakcie zwiedzania, może zostać wyłączona z programu możliwość zwiedzania np. studia bądź innego pomieszczenia.

godz. 15.00 – 16.30 – obiad

godz. 16.30 – 17.45 – spacer po Starym Mieście

godz. 18.00 – 22.00 – powrót do Lublińca.

Wycieczka organizowana jest wspólnie z PBPTiAW „Glob” (zezwolenie nr k-363), ul. Wolności 55,
08-300 Sokołów Podlaski. Autokar – z firmy Fentrans Zborowskie.

ZAPISY W SEKRETARIACIE DO 10 MARCA BR.

O Autorze

Malwina

Napisz Komentarz